Утеплення пінополіуретаном для дому, виробництва та спецтранспорту
Теплоізоляція — ключовий показник для будь-якого приміщення. Саме тому будинки, цехи та офіси будують із товстими (до 1 м) стінами або обкладають каркаси мінеральною ватою чи пінопластом. Але ці матеріали мають свої недоліки: вони гігроскопічні, схильні до появи грибка і плісняви, «їстівні» для гризунів, а головне — не герметичні, не заповнюють щілини й утворюють шви, які стають містками холоду.
Напилення пінополіуретану (ППУ) — це прогресивна технологія, завдяки якій отримують безшовний шар зі спіненого полімеру з низькою теплопровідністю (0,023–0,03 Вт/(м*К), довговічний (до 50 років експлуатації) і стійкий до вологи. В нього чудова адгезія до будь-яких будівельних і конструкційних матеріалів, тому утеплювати ППУ можна фасади, покрівлі, підвальні приміщення, а також цистерни, човни, вагони, сушильні камери, ємності для зберігання із заданим температурним режимом, трубопроводи. При цьому для напилення ППУ не потрібні додаткові витратні матеріали: сітки, дюбелі, клей.
Технологія утеплення
Швидкозастигаюча піна з полімеру утворюється під час реакції мастила (поліолу) та затверджувача (ізоціонату). При цьому ППУ можна напилювати на будь-які поверхні (стіни, покрівлі, ємності з неплоскою геометрією), отримуючи покриття щільністю від 30 до 60 кг/м3. Піна утворюється за 3–5 секунд. Інший спосіб — заливання, під час якого полімером заповнюють порожнечі та шви. У цьому випадку час піноутворення становить 15–60 секунд.
Основні характеристики напилюваного та заливного пінополіуретану:
- щільність ППУ із закритою коміркою (closed cell) — від 40 до 100 кг/м3;
- щільність ППУ з відкритою коміркою (open cell) — 8–15 кг/м3, що використовується для шумоізоляції (коефіцієнт звукопоглинання αW = 0,5);
- збереження теплоізолюючих властивостей у діапазоні від -50 °С до +120 °С;
- пароізолюючі властивості;
- горючість Г2-Г4 за різними методиками визначення, при цьому ППУ не горить, а лише обвуглюється (для зниження горючості застосовують спеціальну фарбу, при цьому допускається використання матеріалу навіть в авіабудуванні);
- стійкість до кислот і лугів — ППУ може слугувати антикорозійним покриттям, але йому необхідний захист від ультрафіолету (фарбування).
Якщо порівнювати матеріали за теплоізоляцією, то шар пінополіуретану завтовшки 50 мм еквівалентний цегляній стіні завтовшки 942 мм або дерев'яній 340 мм. Щоб отримати таке утеплення, потрібен лист пінопласту до 90 мм або мат із мінеральної вати до 125 мм.
Переваги
У компанії НВП «БК Прометей» вартість напилення ППУ стартує від 300 грн/м². При цьому консультації, виміри та розрахунки вартості робіт безкоштовні.
Очевидні переваги ППУ-утеплення:
- Швидкість «монтажу» — від 200 до 500 м2 на день, тобто можна утеплити практично весь будинок (зовнішні стіни, дах) за один підхід.
- Нанесення на будь-яку поверхню після звичайної підготовки — видалення пилу, залишків старої фарби, іржі тощо.
- Можливість проведення робіт у будь-який сезон, при цьому полімер набуває жорсткості вже через 1 хвилину.
- Скорочення витрат на опалення утеплених ППУ приміщень на 45–50%.
- Відсутність обрізків та залишків матеріалу, однорідний шар без стиків.
- Економія на кріпленні та облаштуванні пароізоляції.
ППУ — біологічно нейтральний нетоксичний утеплювач, який не гниє і не приваблює мишей та інших шкідників. Матеріал не дає усадки з часом, гіпоалергенний і не кришиться, на відміну від популярного пінопласту.
З урахуванням усіх перелічених переваг ціна нанесення пінополіуретану оптимальна і для приватних замовників, і для бізнесу.